СТЕПЕН ЦИВИЛИЗАЦИЈE

04.04.2018.CK.eу

Србија улази у нову 7527. годину данас 4. априла у подне, каже Милан Т. Стеванчевић, дипломирани инжењер електронике и телекомуникација.

Запис на Смедеревској тврђави

Он је у емисији „А шта ви мислите“ на ТВ Рас рекао да српски календар познаје само лето и зима, лето почиње 4. априла док зима креће на Митровдан 8. новембра. 

– 4. априла почиње период топлог времена на северној хемисвери – објаснио је Стеванчевић додајући да је српски календар најстарији на свету.

Стеванчевић је у емисији објаснио да је стари спрски календар био усклађен са природом а да је тај календар коришћен све до Првог српског устанка.

– То је записано у старим рукописним књигама српског народа. Те књиге су расуте по свету, али се у малом броју могу наћи у нашим колекцијама и у нашим манастириама. Све српске државе датирале су догађаје по српском календару, све до Првог устанка. Све уредбе, закони, повеље, датиране су по српском календару – рекао је Стеванчевић објашњавајући да је Аустрија уценила Карађорђа да пређе на католички календар и да је он био присиљен да то уради да би добио оружје.

Стеванчевић је рекао да су и након тога патрјарси датирали по српском календару па и патријарх Павле.

 

ПОТОП СЕ ДЕСИО НА ЂУРЂЕВДАН

 

Гост емисије “Аутохтонисти“ је био етнолог Слободан Филиповић, Слободан М. Филиповић је србиста, дипломирани етнолог и новинар који се бави митологијом и палеосемантиком.

Винчански календар

Он је у разговору открио по чему се издваја српски календар о осталих, шта је порекло речи “Хелм“, зашто Срби рачунају време од библијског потопа, као и због чега он више није у употреби.

Према његовим речима “Српски календар“ не рачуна. Он прати и сабира циклусе година, без обзира каква је временска јединица. На тај начин српски календар прати астрономске релације у свемиру и кретање галаксија, као и промене на сунцу и земљи – истиче Филиповић.

Поред открића из Лепенског вира и њихове повезаности са античким календарима, којом се потврђује аутохтоности Илира он се осврнуо и на порекло хришчанства и изнео тезу у којој га заједно са хебрејским народом повезује са античким Србима.

Филиповић је поред осталог открио да је библијски потоп почео на Ђурђевдан, те да Срби рачунају време од нестанка Панонског мора.

Доказ тога постоји у Лепенском виру, јер источни хоризонт лепенског календара указује на све 4 тачке годишњег циклуса тј. годишњих доба, што га везује за хебрејски, о чему говори и свети Августин – тврди Филиповић.

 

Leave a Comment